Masz pytania lub potrzebujesz pomocy?

+48 22 886 32 80

TOTAL QUALITY. ASSURED.

KOMPLEKSOWE ZAPEWNIENIE JAKOŚCI INTERTEK DOSTARCZANE NIEZMIENNIE Z PRECYZJĄ, PASJĄ I W SZYBKIM TEMPIE, UMOŻLIWIAJĄC BEZPIECZNY ROZWÓJ NASZYM KLIENTOM

Nasze usługi

Assurance

Umożliwia identyfikację i ograniczenie ryzyka wewnętrznego w operacjach, łańcuchach dostaw i procesach biznesowych.

Czytaj więcej
Testy/Badania

Ocena, w jaki sposób Twoje produkty i usługi spełniają i przewyższają standardy jakości, bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju i wydajności.

Czytaj więcej
Inspekcje

Sprawdzanie specyfikacji, wartości i bezpieczeństwa surowców, produktów i aktywów.

Czytaj więcej
Certyfikacje

Formalne potwierdzenie, że Twoje produkty i usługi spełniają wszystkie zaufane standardy zewnętrzne i wewnętrzne.

Czytaj więcej
Audyty

Przeprowadzanie audytów pomaga zapewnić zgodność z wymogami rynku globalnego, przemysłu i przepisów.

Czytaj więcej
Doradztwo

Zdobądź wiedzę, aby lepiej usprawnić swój biznes. Przenieś swoje produkty, procesy i ludzi na nowy poziom dzięki Intertek jako dostawcy usług.

Czytaj więcej

Produkując świece musimy zwrócić szczególną uwagę na kwestię bezpieczeństwa.  Ze względu na  swoje główne zastosowanie ulegają spalaniu i są łatwopalne. Powszechnie stosowane, zachęcają przede wszystkim swoimi właściwościami dekoracyjnymi i relaksacyjnymi.

Najpopularniejszymi świecami są świece parafinowe. Posiadają coraz więcej wariantów zapachowych i cech ozdobnych, mają też różne właściwości i opakowania.

Artykuły świecowe mogą być wykonane także ze stearyny lub tradycyjnego surowca naturalnego – wosku pszczelego. Jest to najbezpieczniejszy surowiec, posiadający najwyższą temperaturę topnienia wśród wszystkich wosków dostępnych na rynku. Jego spalanie emituje jony ujemne, które pomagają oczyścić powietrze w sposób naturalny.

Przy tak ogromnym wyborze rodzaju świec niezbędna jest kontrola jakości i bezpieczeństwa. Dzięki odpowiedniej weryfikacji produktu, użytkownik końcowy korzysta z właściwości świec bez uszczerbku na zdrowiu.

Intertek oferuje testy bezpieczeństwa świec, które potwierdzają spełnienie standardów regulacyjnych na całym świecie. Pomagają także producentom, którzy pragną poprawić wydajność i jakość swoich produktów.

 

 • BEZPIECZEŃSTWO FIZYCZNE

Dyrektywa 2001/95/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów wymaga, aby każdy produkt wprowadzany do obrotu był bezpieczny.

Intertek przeprowadza testy bezpieczeństwa świec: zapachowych, pokojowych, żelowych lub lampionów. Umożliwia producentom zminimalizować ryzyko związane z pożarem, zniszczeniem mienia, poparzeniem, a także wdychaniem substancji toksycznych lub sadzy.

Badania mające na celu wykazanie zgodności z Dyrektywy 2001/95/WE:

 • Bezpieczeństwo przeciwpożarowe (EN15493)
 • Wydzielanie sadzy (EN15426)

 

 • BEZPIECZEŃSTWO CHEMICZNE

W zakresie bezpieczeństwa chemicznego świece podlegają regulacji Unii Europejskiej REACH 1907/2006. Przeprowadzenie badań na zawartość substancji niebezpiecznych i zgodność z wymaganiami regulacji gwarantuje bezpieczeństwo wyrobu. Poza surowcem, z którego wykonana jest świeca, bada się również takie elementy, jak:

 • knot,
 • dodatki zapachowe,
 • barwniki nadające świecom kolor,
 • świeczniki, pojemniki na świece.

Ponadto, dla zastosowanych syntetycznych olejków i aromatów, przeprowadza się ocenę toksykologiczną.

 

 • OZNAKOWANIE I OSTRZEŻENIA

Na produktach świecowych powinny znaleźć się informacje, zawierające ostrzeżenia i wskazania dotyczące bezpieczeństwa, jak również instrukcje bezpiecznego użytkowania zgodnie z normą EN 15494 Wymagania dotyczące etykietowania.

 

 • ŚWIECZNIKI I POJEMNIKI NA ŚWIECE

Wśród naczyń służących do podtrzymywania świec wyróżniamy:

 • Świeczniki, które służą do wielokrotnego użytku, występują w rozmaitych wzorach i formach, mogą być wykonane z metali, szkła, porcelany czy fajansu.
 • Pojemniki, do których świece są bezpośrednio wlewane, i które utrzymują pożądany kształt świecy. Mogą być szklane, plastikowe lub metalowe.

 

Dla świeczników i pojemników zaleca się sprawdzanie właściwości fizyko-mechanicznych, takich jak: stabilność i temperatura powierzchni, szok termiczny i wytrzymałość materiałów szklanych lub badania odporności na rdzewienie metalu.

Świece to produkty, z którymi w każdych warunkach należy obchodzić się ostrożnie. Zanim trafią na dany rynek, powinny zostać sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa dla konsumenta. Bezpieczeństwo produktu jest aspektem jednakowo istotnym dla konsumentów na całym świecie. Globalny zasięg Intertek umożliwia oferowanie badań i doradztwa w zakresie wprowadzania wyrobów na światowe rynki.