Zapotrzebowanie na energię wiatru, fal i pływów rośnie. Intertek oferuje usługi testowania, certyfikacji i doradztwa, aby wesprzeć Total Quality Assurance dla sektora energii odnawialnej.

Kwestie takie jak zmiana klimatu i bezpieczeństwo dostaw w połączeniu z politycznym i społecznym popytem na zieloną energię oznaczają, że wiatr, fale i pływy zyskują na znaczeniu jako źródła energii odnawialnej. Postęp technologiczny spowodował zwiększenie produkcji energii i stał się bardziej opłacalny ekonomicznie dla inwestorów.

Rozwój tego sektora oznacza rozwój produktów, a wyzwania środowiskowe i regulacyjne stale się zmieniają. Poradzenie sobie z tymi złożonymi zmianami wymaga niezawodnego partnera, który może zapewnić fachową wiedzę i globalny zasięg, aby Twój biznes energii odnawialnej mógł odnieść sukces i konkurować na tym kwitnącym rynku.

Różnorodny zakres usług Total Quality Assurance firmy Intertek wspiera kluczowych graczy w dziedzinie energii odnawialnej, od producentów, deweloperów i operatorów po właścicieli mediów, inwestorów i departamenty rządowe. Nasza globalna sieć wykwalifikowanych specjalistów pozwala nam dostarczać innowacyjne i dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania Total Quality Assurance dla naszych klientów, gdziekolwiek prowadzą działalność, 24/7.

Nasze usługi techniczne wspierają Cię przez cały cykl życia projektu, a nasza pasja, tempo i wiedza zapewniają Ci całkowitą kontrolę jakości. Nasze usługi obejmują: ocenę wykonalności, badanie terenu, modelowanie hydrodynamiczne, modelowanie środowiskowe, ocenę środowiskową, badanie geologiczne, metocean, licencjonowanie i operacje.

Energia wiatrowa
Intertek oferuje rozwiązania Kompleksowej Jakości w całym cyklu życia projektu. Nasze usługi obejmują przeglądy projektów, testy komponentów i materiałów, oceny w terenie i certyfikację turbin wiatrowych. Nasze usługi doradcze dla morskich i lądowych farm wiatrowych oferują kompleksowy zestaw rozwiązań technicznych: od planowania, wykonalności, projektu i zezwoleń; do budowy, eksploatacji, zarządzania aktywami i likwidacji.

Energia pływów i fal
Wykorzystanie energii z pływów stało się coraz bardziej rozpowszechnione od momentu jej rozpoczęcia w latach 60. XX wieku, a w ostatnich latach to odnawialne źródło energii było wykorzystywane w handlu w jeszcze większym stopniu. Nasze usługi doradcze obejmują gospodarstwa pływowe, energię fal i laguny pływowe. Zapewniamy wgląd w każdy aspekt rozwoju i operacji, umożliwiając podejmowanie świadomych decyzji dotyczących działalności: od oceny wykonalności witryny, dostarczania zgody i optymalizacji tras kablowych; do wsparcia operacji i utrzymania.

Wiedza firmy Intertek w zakresie odnawialnych źródeł energii wiatrowej i morskiej, zastosowanie najnowocześniejszych technologii i podejście oparte na współpracy pozwala nam z powodzeniem przeprowadzić Cię przez każdy aspekt cyklu życia produktu i projektu, jednocześnie przestrzegając surowych wymagań środowiskowych i regulacyjnych rynku energii odnawialnej, dając ci gwarancję jakości.