Intertek odnawia kontrakt z rządem Ugandy na program sprawdzania zgodności przedeksportowej (PVoC)

Intertek, wiodący dostawca usług zapewnienia jakości dla przemysłu na całym świecie, przedłużył umowę z Uganda National Bureau of Standards (UNBS) na dalsze zarządzanie programem Przedeksportowej Weryfikacji Zgodności z Normami (PVoC) dla eksportu do kraju.

Program weryfikacji zgodności przed wysyłką (PVoC) weryfikuje zgodność wszystkich produktów  objętych regulacjami, eksportowanych do Ugandy w odpowiednich krajach eksportujących w wielu sektorach, w tym: spożywczym, chemicznym, elektrycznym i elektronicznym, tekstylnym, produktów dla zdrowia i urody, maszyn, produktów budowlanych i zabawek. Zapewnia to, że spełniają one aktualne ugandyjskie normy techniczne i jakościowe, dzięki czemu obywatele Ugandy mogą mieć zaufanie do jakości i niezawodności importowanych towarów. Intertek wspiera program od momentu jego powstania w 2012 roku.

Jeremy Gaspard, Global Business Line Leader, Government and Trade Services, Intertek, powiedział: "Jesteśmy zachwyceni, że możemy kontynuować współpracę z UNBS we wspieraniu ciągłego sukcesu PVoC, dając ugandyjskim konsumentom pewność, której potrzebują przy zakupie importowanych towarów i chroniąc ich przed produktami niespełniającymi norm." Po wprowadzeniu pierwszego programu oceny zgodności w Królestwie Arabii Saudyjskiej ponad 25 lat temu, Intertek ma doświadczenie i wiedzę, aby zapewnić UNBS i eksporterom do Ugandy szybką i doskonałą obsługę."

Eksporterzy do Ugandy są zobowiązani do dostarczenia certyfikatu zgodności do odprawy celnej zgodnie z dekretem rządowym. Certyfikat ten można uzyskać jedynie od zatwierdzonej jednostki kontrolnej, takiej jak Intertek. Intertek jest również zatwierdzony do PVoC w Tanzanii, dając eksporterom do Afryki Wschodniej jeszcze lepszą obsługę poprzez wykorzystanie synergii płynącej z korzystania z jednego dostawcy dla ich potrzeb certyfikacyjnych.

Intertek był pionierem programów PVoC, wprowadzając pierwszy z nich ponad 25 lat temu. Dzięki sieci ponad 1000 laboratoriów i biur oraz ponad 44 000 pracowników w ponad 100 krajach, Intertek zapewnia innowacyjne i dostosowane do potrzeb klienta rozwiązania w zakresie zapewnienia jakości, testowania, kontroli i certyfikacji dla operacji i łańcuchów dostaw naszych klientów.

Zapraszamy do współpracy!

PO WIĘCEJ INFORMACJI        
+48 24 235 71 81        
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.        
Linkedin/Intertek Poland