Usługi pomiarowe świadczone przez Intertek na obszarach lądowych i morskich pomagają (onshore, offshore) klientom spełniać wymagania inżynieryjne, budowlane i związane z księgowaniem zasobów.

Efektywne usługi pomiarowe przynoszą wymierne korzyści firmom działającym w sektorze poszukiwawczym i wydobywczym, offshore. Skrócenie czasu trwania projektu, zwiększone bezpieczeństwo na placu budowy, zwiększona dokładność, skrócony czas prac w terenie i zmniejszona ilość prac dodatkowych to tylko niektóre z korzyści. Usługi pomiarowe stały się istotnym elementem zarządzania całym cyklem życia projektu od projektowania i budowy po montaż i modernizację.

Te uniwersalne usługi umożliwiające również dostosowanie do potrzeb klienta są dostępne dla różnych sektorów przemysłu takich jak sektor naftowo-gazowy, budownictwa okrętowego, odnawialnych źródeł energii, rafinacji, petrochemii, energetyki jądrowej, produkcji i przemysłu lotniczego.
Usługi pomiarowe wysokiej rozdzielczości na podstawie trójwymiarowego skanowania laserowego

W trakcie modernizacji instalacji przemysłowych, wszystkie dane powinny być dokładnie zwizualizowane i foto-realistyczne, aby pomóc w ograniczeniu dodatkowych prac, zapobiec stratom czasu i kosztów. Dostarczamy rozwiązania pomiarowe zintegrowane z programami wspomagającymi projektowanie, które pozwala na uchwycenie dużej ilości cyfrowych danych w bardzo krótkim czasie, co umożliwia zmniejszenie ryzyka i ograniczenie ewentualnych kosztów projektu wynikających z błędów pomiarowych.
Usługi pomiarowe na podstawie kontroli wymiarów

Kontrola wymiarów wykorzystuje sprawdzone metody i nowoczesne urządzenia pomiarowe na potrzeby gromadzenia dokładnych, rzeczywistych danych trójwymiarowych dotyczących nowych lub istniejących projektów mechanicznych, konstrukcyjnych i budowlanych. Podobnie jak w przypadku skanowania laserowego te dokładnie zebrane dane przestrzenne są wykorzystywane na etapach planowania i realizacji projektu w celu uniknięcia niepewności związanych z integracją interfejsu i nieprawidłowościami pomiarowymi.
Usługi pomiarowe i kartograficzne w sektorze energetycznym

Jeden ze specjalistycznych działów firmy Intertek zajmuje się wykonywaniem pomiarów geodezyjnych pod infrastrukturę/ trasy rurociągów i w ramach wsparcia wiercenia lądowego. Świadczymy pełen zakres profesjonalnych usług pomiarowych i kartograficznych w ramach wsparcia przemysłu energetycznego.
Oprogramowanie LFM na potrzeby trójwymiarowego skanowania laserowego

Firma Intertek jest dystrybutorem gamy produktów LFM (ang. Light Form Modeler). Ten pakiet wydajnego oprogramowania 3D jest wykorzystywany do obsługi danych pochodzących ze skanowania laserowego w celu ich przeglądania, pobierania danych wymiarowych, przeprowadzania modelowania rzeczywistego lub ułatwiania integracji bezpośrednio z programami wspomagającymi projektowanie. Ułatwia to tworzenie odniesień do danych pozyskanych w wyniku skanowania laserowego i modelowania w programach wspomagających modelowanie wymiennie między dwoma programami w celu wsparcia projektowania. LFM stanowi niezależną platformę sprzętową i programową. Można do niej wprowadzić dane ze wszystkich trójwymiarowych skanerów laserowych i umożliwia ona eksport danych do programów wspomagających projektowanie zintegrowanych instalacji trójwymiarowych i do programów umożliwiających ich przeglądanie.

Pokrewne usługi Intertek z zakresu zarządzania integralnością środków trwałych (AIM):

 

 

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:
Tel. +48 22 886 32 80

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.