Testowanie in vitro produktów do higieny jamy ustnej, takich jak pasty do zębów, płynów do płukania jamy ustnej i szczoteczek do zębów, umożliwiają ocenę skuteczności w celu wsparcia rozwoju produktu i deklaracji marketingowych, takich jak usuwanie przebarwień, zapobieganie tworzenia się przebarwień, wybielanie, połysk, wydajność szczotkowania, ścieralność, erozja i ocena blokowania kanalików zębinowych.

Dlaczego testowanie in vitro produktów do higieny jamy ustnej jest ważne?

Testowanie produktów do higieny jamy ustnej pod kątem wydajności i skuteczności może pomóc przyspieszyć rozwój produktów do higieny jamy ustnej i wesprzeć deklaracje marketingowe. Aby chronić swoją markę i spełnić oczekiwania konsumentów, należy wykazać, że innowacyjne produkty do higieny jamy ustnej działają dobrze, i i są poparte deklaracjami marketingowymi. Najczęstsze deklaracje dotyczące produktów do pielęgnacji jamy ustnej to: bielsze zęby, usuwanie przebarwień, zapobieganie przebarwieniom, właściwości przeciwpróchnicze i przeciwosadowe, zwiększony połysk zębów lub zmniejszona ścieralność.

 

Badania kliniczne produktów do higieny jamy ustnej są typowe dla oceny produktów, jednak badania te mogą być złożone, czasochłonne i kosztowne. Zamiast tego, dobrze zaprojektowany test in vitro może dostarczyć wymagane dane w krótszym czasie i przy niższych kosztach. Testy laboratoryjne in vitro mogą być szybko przeprowadzone w celu wygenerowania solidnych danych wspierających badania przesiewowe składu produktów do higieny jamy ustnej lub projektów w celu ukierunkowania na te najbardziej obiecujące. Dane z testów in vitro mogą umożliwić rygorystyczną ocenę wspierającą rozwój produktu i deklaracji reklamowych.

Testy laboratoryjne in vitro wspierające deklaracje i rozwój produktów

Nasz zespół naukowców in vitro projektuje i przeprowadza badania ewaluacyjne produktów do pielęgnacji jamy ustnej, w tym past do zębów, szczoteczek do zębów, produktów do czyszczenia zębów, urządzeń międzyzębowych, nici dentystycznych, płynów do płukania jamy ustnej, żeli i tabletek oraz wszystkich nowatorskich produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Takie badania obejmują rutynowe i niestandardowe metodologie w poniższych obszarach:

 

  • Testowanie produktów przeciw-przebarwieniowych, usuwających przebarwienia i wybielających zęby
  •  Testy produktów do zapobiegania tworzeniu się płytki nazębnej i gromadzeniu się kamienia
  •  Ścieralność / utrata tkanki przy użyciu profilometrii sondy 2-D
  •  Maszyny ze sztuczną szczoteczką do testowania czyszczenia/ścieralności - Ocena czyszczenia szczoteczek do zębów, szczoteczek międzyzębowych, nici i taśm dentystycznych
  •  Erozja szkliwa przez kwaśne napoje lub żywność
  •  Wpływ zabarwienia zębów przez żywność, napoje lub farmaceutyki
  •  Eksperymenty blokowania kanalików zębinowych w celu stwierdzenia nadwrażliwości
  •  Badania współczynnika czyszczenia błonki (PCR)
  •  Laboratoryjne testy remineralizacji/demineralizacji

  

Usługi przygotowywania tkanek twardych zęba

Jesteśmy ekspertami w przygotowywaniu próbek tkanek twardych zęba, takich jak bloki szkliwa (ludzkiego i bydlęcego) oraz krążki zębiny. Nasze laboratorium jest wyposażone w różnorodne piły krojenia na plastry, przecinarki drutowe, maszyny do szlifowania i polerowania, umożliwiające nam produkcje próbek o dowolnej specyfikacji lub wykończeniu. Możemy również produkować sztuczne uszkodzenia do wykorzystania w różnych badaniach remineralizacji szkliwa.

Bioanalityczne i instrumentalne pomiary śliny i płytki nazębnej

Nasze laboratoria również świadczą usługi analizy próbek w ramach wsparcia badań klinicznych dotyczących pielęgnacji jamy ustnej (np. fluorków, wapnia i innych substancji czynnych w ślinie) oraz mogą przeprowadzać analizę SEM i mikrotwardości powierzchni próbek tkanek twardych in situ. Jesteśmy kontrolowani i licencjonowani przez Human Tissue Authority (HTA). Nasze laboratoria bioanalityczne są zgodne z GCP i GLP oraz są kontrolowane przez MHRA. 

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w projektowaniu i przeprowadzaniu badań in vitro dotyczących pielęgnacji jamy ustnej, jesteśmy zaufanym partnerem dla twórców i producentów produktów stomatologicznych oraz do pielęgnacji jamy ustnej. Nasi naukowcy zapewniają naszym klientom całkowitą gwarancję jakości, pomagając im bezpiecznie kroczyć naprzód poprzez wspieranie rozwoju produktu, zgodność z przepisami i wsparcie w zakresie deklaracji reklamowych.

Jeżeli potrzebują Państwo innego rodzaju badań zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

 

Powiązane usługi