Publiczny Urząd ds. Przemysłu Państwa Kuwejtu (PAI) wdrożył specjalne wytyczne w celu weryfikacji zgodności wszystkich "Produktów Regulowanych", które są eksportowane do Kuwejtu. Wytyczne te są sumiennie egzekwowane i tworzą system zapewnienia zgodności z przepisami Kuwejtu (KUCAS). Eksport do Kuwejtu "Produktów Regulowanych" wymaga Sprawozdania z oceny technicznej (Technical Evaluation Report, TER) oraz Sprawozdania z kontroli technicznej (Technical Inspection Report, TIR) w celu dokonania odprawy celnej.

 

System KUCAS składa się z grupy procedur przeprowadzanych przez PAI w celu weryfikacji zgodności wszystkich "Produktów Regulowanych" z kuwejckimi przepisami technicznymi dotyczącymi zarówno produktów importowanych, jak i krajowych, zgodnie z przepisami tego systemu.

System w skrócie:

  • Wszystkim przesyłkom towarów importowanych, które zawierają produkty regulowane, musi towarzyszyć Sprawozdanie z kontroli technicznej (TIR) oraz Sprawozdanie z oceny technicznej (TER). Intertek jest wiodącą zatwierdzoną jednostką certyfikującą/inspekcyjną (Certification/Inspection Body, CIB), która oferuje tę usługę eksporterom.
  • TIR i TER są wymagane w celu zapewnienia sprawnej odprawy celnej przesyłek w Kuwejcie.
  • TER potwierdza, że produkty są zgodne z odpowiednimi przepisami technicznymi Kuwejtu i zatwierdzonymi normami międzynarodowymi/regionalnymi/krajowymi. TIR potwierdza, że towary są zgodne z kuwejckimi przepisami importowymi.
  • Władze Kuwejtu mogą pobierać losowe próbki z importowanych przesyłek w celu weryfikacji zgodności.

Raport z kontroli technicznej (TIR) firmy Intertek jest uznawany i cieszy się zaufaniem Publicznego Urzędu ds. Przemysłu (PAI) oraz klientów z Kuwejtu.

 

 

PO WIĘCEJ INFORMACJI        
 +48 22 886 32 80        
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.        
Linkedin/Intertek Poland