Zgodność z Reglamentami Technicznymi Unii Celnej jest wymagana przy eksporcie do Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej - EAEU (dawna Unia Celna). Państwami członkowskimi są: Rosja, Białoruś, Kazachstan, Armenia i Kirgistan.

 

Systemy certyfikacji GOST dla poszczególnych krajów członkowskich są stopniowo zastępowane certyfikacją według Reglamentów Technicznych Unii Celnej (Customs Union Technical Regulations, CU TR).

Reglamenty techniczne są podobne do dyrektyw, obejmując wymagania dla całego cyklu życia produktu. Każdy TR jest wspierany przez GOST i inne standardy w zakresie wymagań specyficznych dla produktu i metod testowania.

Produkty, które pomyślnie przeszły ocenę zgodności z Reglamentami Technicznymi Unii Celnej, są oznaczane znakiem zgodności EAC (EAC oznacza Eurasian Conformity). Znak EAC ma zastosowanie do eksportu do, oraz towarów wytwarzanych w Rosji, Białorusi, Kazachstanie, Armenii i Kirgistanie.

Obecnie funkcjonuje kilka rodzajów oceny zgodności w zależności od rodzaju produktu: certyfikacja lub deklaracja do krajowych systemów GOST, certyfikacja lub deklaracja TR Unii Celnej, rejestracja państwowa.

Odpowiednie dokumenty oceny zgodności muszą być dostępne dla odprawy celnej oraz dla sprzedaży i/lub marketingu w krajach członkowskich.

Towary obecnie objęte reglamentami technicznymi to: przemysłowe i niskonapięciowe urządzenia elektryczne, urządzenia przeznaczone do stref niebezpiecznych, tekstylia, obuwie i akcesoria dla dorosłych, wszystkie produkty dla dzieci, w tym zabawki, kosmetyki, żywność i meble.

Firma Intertek zajmuje się organizacją tych obowiązkowych certyfikatów od momentu rozpoczęcia programu. Nasi pracownicy są ekspertami w programie certyfikacji dla Unii Celnej i posiadają szeroką wiedzę na temat jego wymagań i celów, dlatego mogą pewnie i skutecznie pomagać eksporterom w ułatwianiu handlu.

Dedykowani eksperci firmy Intertek będą mogli doradzić Państwu w sprawie wymaganej certyfikacji i zaoferować usługę dostosowaną do Państwa potrzeb, aby przeprowadzić Państwa przez proces certyfikacji.

 Najczęściej stosowane certyfikaty (lecz nie jedyne) to:

  • Certyfikat zgodności CU TR
  • Deklaracja zgodności CU TR
  • Certyfikat zgodności Gost-R
  • Deklaracja zgodności Gost-R
  • Rejestracja państwowa
  • Certyfikacja bezpieczeństwa pożarowego
  • Uzasadnienie bezpieczeństwa
  • Paszport techniczny
  • List wyłączający

 

 

PO WIĘCEJ INFORMACJI        
 +48 22 886 32 80        
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.        
Linkedin/Intertek Poland