Eksporterzy/importerzy handlujący z Mozambikiem muszą spełniać wymagania Programu Oceny Zgodności (CAP) Rządu Republiki Mozambiku, aby ich towary mogły przejść odprawę celną. Niespełnienie tych wymogów może prowadzić do poważnych opóźnień w odprawie celnej, kar pieniężnych, a nawet zwrotu przesyłek.

Program WPR Mozambiku został wdrożony przez rząd Republiki Mozambiku za pośrednictwem Krajowego Instytutu Norm i Jakości (INNOQ,IP) w celu zapewnienia konsumentom Mozambiku zaufania do jakości i bezpieczeństwa przywożonych towarów oraz ułatwienia handlu. W przypadku "produktów regulowanych" program wymaga certyfikatów zgodności (CoC), które poświadcza w odpowiednich krajach ekpostujących zgodność z mozambickimi przepisami technicznymi i obowiązkowymi normami regionalnymi lub międzynarodowymi.

Wymagania dotyczące CAP obejmują:

  • Każdej przesyłce importowanych towarów zawierających produkty regulowane musi być dołączony certyfikat zgodności (CoC), który może być wydany wyłącznie przez Intertek przed wysyłką.
  • Certyfikat CoC jest wymagany w celu zapewnienia sprawnej odprawy celnej w Mozambiku.
  • Certyfikat CoC potwierdza, że produkty są zgodne z przepisami technicznymi i zatwierdzonymi normami Mozambiku.

Intertek, który otrzymał kontrakt od Ministerstwa Przemysłu i Handlu Mozambiku jest jedyną Jednostką Certyfikującą zatwierdzoną do wydawania Certyfikatów Zgodności dla programu Mozambiku.

 

PO WIĘCEJ INFORMACJI        
+48 24 235 71 81        
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.        
Linkedin/Intertek Poland