Programme d'Evaluation de la Conformité Avant Embarquement (PECAE) dla Eksportu do Kamerunu

Eksporterzy/importerzy handlujący z Kamerunem muszą spełnić wymagania biura rządu Kamerunu, Agence des Normes et de la Qualite (ANOR), programu oceny zgodności zwanego PECAE, aby ich towary mogły przejść odprawę celną. Niedopełnienie tego obowiązku może spowodować poważne opóźnienia w odprawie celnej, kary, a nawet zwrot przesyłek.

Program oceny zgodności weryfikuje zgodność produktów z regulowanej listy produktów, która obejmuje produkty dla zdrowia i urody, wszystkie przetworzone i nieprzetworzone produkty spożywcze, materiały budowlane, produkty rafinacji ropy naftowej, butle gazowe i produkty papierowe w odpowiednich krajach eksportujących.

Intertek otrzymał od ANOR upoważnienie jako jeden z usługodawców do przeprowadzenia tej weryfikacji zgodności. Program został wprowadzony w celu pracy na rzecz ochrony obywateli Kamerunu przed importem substandardowych i podrabianych produktów oraz zapewnienia jakości produktów na rynku lokalnym.

Program ten będzie obowiązkowy dla wszystkich towarów wysyłanych do Kamerunu po 31 sierpnia 2016 roku.

Wymagania dla Kamerunu to:

  • Dla każdej przesyłki towarów regulowanych eksporterzy są zobowiązani do uzyskania atestu zgodności (AoC)
  • AoC może być uzyskane wyłącznie przez zatwierdzony organ kontrolny, taki jak Intertek.
  • AoC jest przedkładane ANOR, który wystawia certyfikat zgodności (CoC).
  • CoC jest wymagany do odprawy celnej i będzie obowiązkowy.
  • Wszelkie przesyłki, z datą B/L lub datą lotniczego listu przewozowego po 31 sierpnia 2016 r., przybywające do Kamerunu bez certyfikatu zgodności zostaną odrzucone i zastosowane zostaną kary.
  • Certyfikat potwierdza, że produkty są zgodne z odpowiednimi kameruńskimi przepisami technicznymi, normami krajowymi, regionalnymi lub międzynarodowymi.

 Od ponad 20 lat Intertek wspiera eksporterów i importerów w spełnianiu wymagań programów oceny zgodności poprzez szybkie i doskonałe usługi certyfikacyjne, inspekcyjne i badawcze

 

 

PO WIĘCEJ INFORMACJI        
 +48 22 886 32 80        
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.        
Linkedin/Intertek Poland