Intertek jest w stanie pomóc eksporterom do Algierii oferując usługi inspekcji w celu uzyskania certyfikatu zgodności znanego również jako certyfikat jakości, Certificat de contrôle de qualité, który jest wymagany dla wszystkich eksportów do Algierii.

 

Algierskie Ministerstwo Handlu opublikowało w marcu 2011 r. notę skierowaną do wszystkich importerów, w której przypomina im o obowiązku przedstawienia dowodu zgodności w postaci certyfikatu zgodności lub certyfikatu jakości w przypadku każdego wywozu do Algierii; ma to na celu zapewnienie, że spełniają oni wymogi prawne i regulacyjne, które ich dotyczą.

Obowiązek ten jest egzekwowany przez ustawę 09-03 z dnia 25.02.2009 oraz dekret 05-467 z dnia 12.12.2005 w sprawie warunków i procedur kontroli zgodności importowanych towarów w urzędzie celnym.

Intertek może pomóc eksporterom do Algierii w spełnieniu tej noty, oferując usługi inspekcji w celu uzyskania niezbędnego certyfikatu zgodności.

Wymagany certyfikat zgodności może być również określany jako "Certificat de contrôle de qualité". Oryginalna kopia certyfikatu zgodności jest potrzebna do każdej przesyłki i powinna być wydana w kraju eksportu. Jest to dokument obowiązkowy przy odprawie celnej w Algierii.

Jak mogę zorganizować inspekcję?

Po pierwsze, należy skontaktować się z lokalnym biurem Intertek, szczegóły można znaleźć w sekcji Kontakt z nami na stronie.

Jeden z naszych konsultantów ds. eksportu omówi z Państwem wymagania dotyczące kontroli i tego samego dnia przedstawi Państwu wycenę pracy wraz ze szczegółami naszych warunków.

Następnie należy dostarczy nam swoje dokumenty eksportowe: mogą one obejmować świadectwo pochodzenia, raporty z badań (jeśli dotyczy), akredytywy oraz listę pakowania.

Po otrzymaniu dokumentów ustalimy z Państwem dogodną dla obu stron datę, godzinę i miejsce przeprowadzenia inspekcji.

Jeśli wyniki kontroli będą satysfakcjonujące, Państwa certyfikat zgodności zostanie wydany w ciągu maksymalnie 24 godzin od przeprowadzenia inspekcji.

 

 

PO WIĘCEJ INFORMACJI        
 +48 22 886 32 80        
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.        
Linkedin/Intertek Poland