Saudyjska Organizacja Norm, Metrologii i Jakości (SASO) podjęła decyzję o wdrożeniu Saudyjskiego Programu Bezpieczeństwa Produktów (SALEEM) poprzez uruchomienie platformy SABER do certyfikacji online dla eksportu do Arabii Saudyjskiej.

 

SASO opublikowała listę przepisów technicznych obejmujących różne produkty, takie jak oleje smarowe, detergenty, materiały budowlane i produkty konstrukcyjne, farby, dźwigi, części zamienne do pojazdów, tekstylia itp.

Produkty objęte przepisami technicznymi są określane jako Produkty Regulowane. Proces oceny zgodności dla Produktów Regulowanych jest dwuetapowy.

Etap 1: Wydanie certyfikatu zgodności produktu (Product Certification of Conformity, PCoC).

PCoC jest wydawany dla każdego regulowanego produktu zgodnie z obowiązującymi normami produktu określonymi w odpowiednich przepisach technicznych. PCoC jest ważny przez okres jednego (1) roku. W celu ułatwienia rejestracji produktów w systemie SABER, nasze biuro w KSA jest gotowe pomóc importerom w rejestracji produktów w ich imieniu.

  • Wniosek o wydanie certyfikatu zgodności produktu (PCoC) przez Importera.
  • Wprowadzenie danych produktu do systemu w oparciu o kod taryfy celnej KSA.
  • Wybór jednostek certyfikujących (CB) takich jak Intertek.
  • Wniesienie opłat za PCoC.
  • Ocena zgodności i wprowadzenie dokumentów potwierdzających/wyników weryfikacji przez Intertek.
  • Wydanie PCoC z systemu.

Etap 2: Wydanie certyfikatu zgodności przesyłki (Shipment Certificate of Conformity, SCoC).

Każdy produkt regulowany znajdujący się w przesyłce zostanie zweryfikowany pod kątem istnienia ważnego PCoC dla tego produktu i jeśli wszystko okaże się zgodne, zostanie wydany SCoC. SCoC jest ważny tylko dla tej konkretnej przesyłki.

  • Wniosek o wydanie certyfikatu zgodności przesyłki (SCoC) przez Importera.
  • Wniesienie opłat za SCoC.
  • Weryfikacja i potwierdzenie ważnego PCoC dla produktu przez Intertek.
  • Wydanie SCoC z systemu.

Importerzy muszą zarejestrować się online na platformie SABER, aby uzyskać PCoC i SCoC. Intertek posiada akredytację na większość przepisów technicznych we wszystkich pięciu regionach, a Importerzy mogą wybrać jedno z pięciu (5) biur akredytacyjnych Intertek, aby ułatwić ocenę zgodności i wydanie certyfikatu. Nasz zespół ekspertów posiada wymagane kompetencje techniczne, aby zapewnić pełne wsparcie w tym zakresie.

 

 

PO WIĘCEJ INFORMACJI        
 +48 22 886 32 80        
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.        
Linkedin/Intertek Poland