Unijna dyrektywa Restriction of Hazardous Substances (2002/95/EC), z 27 stycznia 2003 roku, wprowadzona w życie 1 lipca 2006 roku, celem której jest zmniejszenie ilości substancji niebezpiecznych przenikających do środowiska z odpadów elektrycznych i elektronicznych. Dyrektywa RoHS obejmuje swoim działaniem ograniczenia na etapie produkcji w wprowadzaniu substancji niebezpiecznych w elektronice, natomiast WEEE, odpowiada za odpowiednią zbiórkę i utylizacje produktów elektronicznych traktowanych jako odpad.

Wyzwanie
Coraz więcej krajów i regionów świata już wdrożyło lub jest w trakcie wdrażania procesów, których celem jest uzyskanie zgodności z wymaganiami RoHS. Wymagania te wprowadziły restrykcje w odniesieniu do niektórych substancji w produktach elektrycznych i elektronicznych.
 
W jaki sposób Twoje przedsiębiorstwo planuje uzyskać zgodność z wymaganiami RoHS?
 
Nasze Rozwiązanie
Intertek zapewnia pełną ofertę usług umożliwiających sprostanie wszystkim wymaganiom RoHS – one stop source.
 
RoHS - Badania analityczne
Intertek oferuje usługi zgodności produktów z RoHS, screening materiałów i badań ilościowych poprzez globalną sieć laboratoriów.
 
RoHS - Ocena Listy Użytych Materiałów (BoM)
Intertek specjalizuje się w usłudze weryfikacji Listy Użytych Materiałów. Pozytywny wynik weryfikacji umożliwia uzyskanie statusu zgodności z RoHS.
 
RoHS Usługa Zapewnienia Jakości
Intertek oferuje usługi konsultingowe w postaci oceny systemu zarządzania jakością oraz auditu fabryki w celu potwierdzenia zgodności z wymaganiami RoHS.
 
RoHS Usługa Certyfikacji Produktu
Symbol Intertek Zielony Liść identyfikuje produkty, które zostały niezależnie certyfikowane oraz ich zgodność z Dyrektywą RoHS.

 

 

Zapraszamy do kontaktu:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

tel.: 22 886 32 80 w. 108