Audity jakościowe są powszechnie stosowanym przez firmy narzędziem oceny swoich dostawców. Głównym celem audytu technicznego jest kontrola jakości i bezpieczeństwa procesu produkcyjnego dostawcy.

Jak wygląda audyt jakościowy?

Audyt jakościowy rozpoczyna się spotkaniem otwierającym audytora z przedstawicielami audytowanego zakładu, podczas którego szczegółowo omawiany jest zakres auditu i przygotowany plan. Kolejnym etapem jest wizyta w fabryce, która obejmuje przejście wzdłuż procesów powstawania wyrobu od przyjęcia, kontroli i składowania surowców, poprzez procesy produkcji z miejscami kontroli do magazynu wyrobów gotowych oraz kontroli produktów finalnych. Audytor następnie weryfikuje dokumenty związane z systemem zarządzania (zarządzanie jakością, opracowanie produktu, planowanie zakupów, surowce i komponenty, produkcja) oraz zapisy istotne z punktu widzenia zapewnienia jakości. Zebrane podczas audytu dane są weryfikowane przez audytora i omawiane z przedstawicielami zakładu w trakcie ostatniego elementu audytu jakim jest spotkanie zamykające.

Główne korzyści wynikające z przeprowadzania auditów jakościowych dostawców:

  • zmniejszenie ryzyka prowadzonej działalności,
  • wzrost wiarygodności w oczach klientów poświadczonej przez niezależną jednostkę,
  • właściwy dobór dostawcy,
  • zdobycie przewagi konkurencyjnej,
  • ciągłe doskonalenie systemów zarządzania dostawcy,
  • podejmowanie działań prewencyjnych przed wystąpieniem problemu.

Program auditu oparty jest na warunkach i wymaganiach zawartych w dwustronnej umowie klient-dostawca. Umożliwiają one podtrzymywanie partnerskich relacji biznesowych. Klient i dostawca pracują nad realizacją polityki ciągłego doskonalenia systemów zarządzania dla osiągnięcia obopólnych korzyści.

Intertek przeprowadza audyty jakościowe dostawców na zgodność z:

- procedurą audytową klienta (współpracujemy m.in. z Tesco, Carrefour, ADEO Group, Auchan, Travis Perkins, Debenhams),

- standardem Intertek SQP - Supplier Qualification Program (akceptowanym przez takich klientów jak m.in. Lego, British American Tabacco, CVS)

Zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel.: 22 886 32 80 w.104